Polaganjem vijenca pred centralnim spomen-križ obilježjem na mjesnom groblju sv. Roka, jučer je obilježen Dan državnosti. Vijenac su položili predsjednik Općinskog vijeća Dragiša Barčot, zamjenik načelnika Zoran Manestar i predsjednik općinske organizacije HSLS-a i općinski vijećnik Ivan Bačić, dok su svečanom polaganju nazočili predsjednica HSS-a Vele Luke Željka Gugić i predsjednik OO SDP-a Vele Luke Ivo Žuvela.