Protekle nedjelje na pijaci ispred crkve sv. Josipa, Narodna glazba Vela Luka održala je svoj tradicionalni ljetni koncert. Nastup je bio humanitarnog karaktera, a prikupljena sredstva namijenjena su obnovi prostorija Gradske limene glazbe Petrinja.
U izvedbi Velikog puhačkog orkestra, publika je imala priliku uživati u poznatim skladbama poput "The best of Queen", "Simfonija br. 9", "Oda radosti", "Praedium br. 7", te u izvedbi skladbe "Mi smo Hrvatski mornari" Olivera Dragojevića. Uz Veliki puhački orkestar kao gosti večeri nastupili su članovi klape FD "Kumpanija” s izvedbama skladbi "Petrunjela"," Jubim te" i "Mislin samo na te".
U sklopu glazbene večeri dodijeljene su potvrde novim “mladim mužikantima”, trubačima Luki Šeparoviću i Lovri Žuvela, tenoristu Antoniu Prižmiću, bubnjaru Robertu Gugiću i klarinetistici Viktoriji Andreis, dok su posebne zahvale primili tenor Ante Marinović i dugogodišnji gosti iz Slovenije Valentina i Aleš Omahen.
Koncertom je dirigirao Marko Prižmić, dok je okupljene kroz program vodio Ante Žuvela.
Tekst: P. Surjan