Načelnik Općine Tonko Gugić je sudjelovao na sastanku gradonačelnika i načelnika s područja Dubrovačko-neretvanske županije sa županom Nikolom Dobroslavićem ovog ponedjeljka u Dubrovniku. Na sastanku je potpisan Sporazum o partnerstvu na projektu Dubrovačko-neretvanska županija – funkcionalna regija.
Dogovorena je i suradnja u provođenju Projekta razvoja širokopojasne infrastrukture kojim će se omogućiti razvoj širokopojasne infrastrukure na područjima na kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja. Također na ovom sastanku je bilo govora i o projektima klasificiranja plaža u našoj Županiji, kao i o projektima sidrišta na području DNŽ.
U Izvješću o provedbi projekta Centra za gospodarenje otpadom u Dubrovačko-neretvanskoj županiji gradonačelnici i načelnici su informirani o projektu Centra za gospodarenje otpadom DNŽ na lokaciji Lučino razdolje, za što su ishodovane potrebne dozvole te se očekuje dovršetak do 2018. godine.
Inače Općina Vela Luka je zajedno sa Općinom Blato započela sa sanacijom deponija Sitnica. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sudjeluje u ovom projektu sa 75% sredstava, a Općine Vela Luka i Blato će participirati 25% (svaka 12,5 %). Okončanje sanacije se očekuje u naredne dvije godine, kada će na području Sitnice ostati samo pretovarna stanica.
Na kraju sastanka se razgovaralo i o prijedlogu studijskog putovanja za čelnike JLS u Bruxelles.
fotografija: edubrovnik.org