Općinska načelnica Katarina Bikić je posjetila učenike Osnovne škole Vela Luka, kako bi im zaželjela sretan početak nastave i uspješno školovanje. Domaćini su joj bili ravnateljica Osnovne škole prof. Lucijana Mirošević i učiteljice Marita Hrboka i Mirela Maričić, razrednice I a i I b razreda.
30 novih prvašića, 17 djevojčica i 13 dječaka su se pohvalili načelnici Katarini svečanim dočekom u školi; veselom i raspjevanom priredbom za njih i njihove roditelje, bake i djedove.
Načelnica je prvašiće darovala slikovnicom Hrvatska za djecu kako bi što bolje upoznali našu domovinu, te je njima i njihovim učiteljicama zaželjela puno uspjeha u učenju i radu.