Načelnica je u petak, 03. rujna, zajedno s županom Nikolom Dobroslavićem, zamjenikom župana Joškom Cebalom, ravnateljem ŽLU Borisom Žuvelom, predsjednikom Općinskog vijeća Zoranom Manestarom i pročelnikom UO gospodarstvo i more DNŽ Ivom Klaićem obišla radove na izgradnji pomorsko putničkog terminala u prisustvu predstavnika izvođača, nadzora i voditelja projekta.
Nakon toga održan je radni sastanak na temu projekata Županijske lučke uprave u Veloj Luci.
Radovi na izgradnji terminala idu po planu te se očekuje njihov završetak do studenog 2022.g. Dubrovačko-neretvanska županija i Općina Vela Luka zajednički rade na projektu dovođenja kanalizacije do terminala, a radovi na toj dionici bi trebali započeti u sljedećoj godini.
Za projekt izgradnje ribarske luke očekuje se ishođenje građevinske dozvole u sljedećoj godini i priprema projekta za prijavu na EU fondove.
Benzinska postaja kraj terminala - u tijeku je priprema natječajne dokumentacije za postupak dobivanja koncesije.
Za projekt Izgradnje komunalne lučice Pupanj izrađeno je idejno rješenje.
Projekt uređenja Obale Kale - Vranac je u postupku ishođenja lokacijske dozvole. Prema informacijama s današnjeg sastanka primjedbe Opcine Vela Luka na ovom projektu su uvažene. Projekt bi se, kao i ostali projekti, najvećim dijelom financirao sredstvima europskih fondova, a radovi se planiraju izvoditi u fazama.
Također smo inzistirali na rješavanju problematike izvlačilišta za brodove. Kako nas je izvijestio ravnatelj ŽLU, koncesija izvlačilista kraj trajektnog pristaništa je istekla i Lučka uprava je naložila uklanjanje istog. S obzirom da trenutna lokacija nije adekvatna, smatramo kako za Velolučane mora biti osiguran prostor za izvlačilište brodova na drugim lokacijama unutar lučkog područja.
Načelnica
Katarina Gugić