Načelnica Katarina Gugić sudjelovala je na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Smokvica, a koja se održala na Dan Općine Smokvica i blagdan gospe Kandalore, kao izaslanica Predsjednika Republike Hrvatske. U svom obraćanju, svim Smokviškama i Smokvičanima zaželila je sretan Dan Opcine i blagdan nebeske zaštitnice, kao i puno uspjeha u daljnjem radu predstavnicima Općine Smokvica. Posebne čestitke uputila je svim laureatima, dobitnicima općinskih javnih priznanja Općine Smokvica.