Glavni godišnji javni nastup folklornog društva "Kumpanija" održao se po 21. put na pijaci ispred crkve sv. Josipa u subotu, 19. ožujka na Dan Općine Vela Luka i blagdan sv. Josipa.
Mali mafrinaši otplesali su pokladne tance, a skupina Mafrine plesala je „šega-šega“ i „mafrinu“. Voditelj odjela „Mafrina“ je Želimir Maričić.
Nastup starim luškim pjesmama upotpunila je Mješovita klapa FD Kumpanija sa voditeljem Janesom Vlašićem. Kraj programa, kao i uvijek pripao je "plesu od boja" i tancu.
Kumpaniju koreografije prof. Milana i Gorana Oreba izveo je, uz bubnjara i mišnjičara, 21 kumpanjol. Njihov voditelj je Jadranko Oreb. Za Kumpaniju po prvi put nastupili su Danijel Miletić, Roko Đuderija, Roko Franulović i Nikola Šeparović.
Folklorno društvo "Kumpanija" svojim je glavnim nastupom pokazalo svoju veličinu i snagu da ustraje na cilju njegovanja i očuvanja folklorne baštine, a svi mladi članovi društva zalog su za ostvarenje zacrtanih ciljeva i u budućnosti.
Svečanost proslave blagdana sv. Josipa snimao je HRT te je prilog prikazan u emisiji Mir i dobro te Županijskoj panorami Split i Dubrovnik, a možete ga pogledati ovdje.
Foto: Anđela Šćepanović