U utorak, 02.06., održan je 14. Olimpijski festival dječjih vrtića Dubrovačko-neretvanske županije.
Domaćin je ove godine bio Dječji vrtić Konavle. To je značilo da je najmanje sportaše Vele Luke, poznate i pod nazivom, 'mali zeleni' :) , čekao jako dugačak put. Od ranog jutra atmosfera je bila vesela. Putovanje smo popratili pjesmom i ponavljanjem abecede, a 'presjekli' smo ga i ukusnim ručkom i šetnjicom u Malom Stonu. Svaka neozbiljnost je prestala kad smo na Grudi istrčali na teren i pridružili se ostalim vrtićima iz županije. Dali smo sve od sebe, a velika podrška nam je bio i transparent na tribinama te najbolji navijači iza njega (hvala vam roditelji, tete, bake i ostali:)).
Mi smo jako zadovoljni rezultatima, a posebno najsjajnijom zlatnom medaljom koju nam je 'nabavila' Laura Oreb za 'raketno' trčanje na 50 metara. Vjerojatno mislite kako nas je cijeli dan na suncu i borba za dobre rezultate izmorila, ali povratak je bio jednako veseo. Najveće iznenađenje dogodilo se na trajektu kući kad su nam se svima oko vrata zasjale diplome, a u rukama diplomice s Olimpijade. Jer, naučili smo, pobjednici su svi oni koji se jako trude.
Još jednom zahvaljujemo našoj glavnoj trenerici Cvjetani Tabain, našim tetama i svim pomoćnim trenerima, a posebno našim navijačima.
Atmosferu ovog nezaboravnog izleta najbolje možete osjetiti gledajući fotografije.
Izvor: http://dv-radost-vela-luka.hr