Konferencija Vojnog odbora NATO-a, najvišeg vojnog tijela
Sjevernoatlanskog saveza, otvorena je u petak navečer u Splitu. Ovo je
prvi puta da se konferencija NATO-a na toj razini održava u Hrvatskoj.
U sklopu ovog događanja, Orkestar Oružanih snaga RH odsvirao je dio
opere "Ero s onog svijeta", a počasna zaštitna bojna OS RH uprizorila
je vojno-akrobatske ceremonijalne radnje. Na poziv MORH-a naše kud.
"Kumpanija" iz Vele Luke izvelo je tradicionalni ples od boja, a na
kraju svečanosti glumci splitskog HNK-a izveli su pjesmu "U boj u boj"
iz opere "Nikola Šubić Zrinski"
--
Darko Dragojević