Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Kalos od jučer je vlasnik novog kombija prilagođenog prijevozu invalida. 350 tisuća kuna vrijedna donacija, najveća u povijesti Kalosa, u cijelosti je financirana od strane Hrvatske narodne stranke – Liberalnih demokrata, Privredne banke Zagreb, Rochea i Auto Zubaka.
Novinar i predsjednik Udruge „Delfin“, Hrvoje Belamarić, inicijator ove akcije i osoba s invaliditetom, svečano je uručio ravnatelju bolnice Miljenku Gugiću ključeve vozila za čiju su nabavu predsjednica HNS-a Vesna Pusić te glavni tajnik stranke Srećko Ferenčak dali i osobne donacije.
Najveća zasluga za uspjeh akcije pripada njenom autoru koji, unatoč činjenici da je invalid, zorno prikazuje kako osobe s invaliditetom itekako mogu biti uspješne u svom poslu, ukoliko im se omoguće uvjeti. Belamarić, koji je i sam korisnik bolnice koja je za prijevoz invalida koristila suvremenim mogućnostima neprilagođen i 20 godina star kombi, obratio se HNS-u i ostalim donatorima, opisao im način na koji ga moraju unositi u kombi te ih informirao o problemima i nemogućnosti nabave novog vozila. Iako se obratio na mnoge adrese, tek su mu ova četiri donatora odlučila pomoći, no, to je bilo dovoljno da se akcija uspješno realizira. Završetak akcije nastupom je uveličala violončelistica Ana Rucner.
IZVOR: DUBROVAČKI VJESNIK