Župan Nikola Dobroslavić prisustvovao je konferencij pod nazivom „Gradimo Europu kroz županije, gradove i općine“ koja se održala u utorak, 25. studenoga u Zagrebu u organizaciji Odbora regija Europske unije te u suradnji s Hrvatskom zajednicom županija, Udrugom gradova, Udrugom općina i podršku Vlade Republike Hrvatske.Uz brojne predstavnike lokalne samouprave i predstavnike Europske komisije, na konferenciji su prisustvovali voditelj Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj Branko Baričević, predsjednik Hrvatske zajednice županija Tomislav Tolušić, predsjednik Udruge gradova Željko Turk, predsjednik Udruge općina Đuro Bukvić te voditelj hrvatske delegacije u Odboru regija Vojko Obersnel .
Glavna tema konferencije bile su mogućnosti i prepreke korištenja strukturnih fondova za županije, gradove i općine u razdoblju od 2014. do 2020. godine. Po prvi puta je predstavljen i operativni-razvojni program namijenjen razvoju jedinica lokalne i regionalne samouprave kao ključnim faktorima u korištenju EU fondova, otvaranju novih radnih mjesta i oživljavanju te razvitku domaćeg gospodarstva.
predsjednik Hrvatske zajednice županije i virovitičko-podravski župan Tomislav Tolušić.
Sudionici konferencije zaključili su kako je povlačenje EU sredstava i provođenje EU projekata nemoguće bez potpunog uključivanja i sudjelovanja hrvatskih županija, gradova i općina.