U sklopu Dana Općine u Veloj Luci boravili su predstavnici prijateljskog nam grada Jastrebarsko na čelu s gradonačelnikom Zvonimirom Novoselom . Tom prilikom, postavljen je mozaik na kojem je replika murala skokni do Jaske. Na taj način, Jaska je postala dio našeg projekta “Luka mozaika”.
Uz to, gradski vijećnik Jastrebarskog Milan Frkonja poklonio je udruzi Likovno stvaralaštvo lomilicu za kamen kojim pripremaju materijal za mozaike. Grad Jastrebarsko i Općina Vela Luka gradovi su prijatelji od 2020.g.
Tekst i foto: P. Surjan