U srijedu, 17. 05. 2017. s početkom u 20 sati u galeriji Centra za kulturu Vela Luka otvorena je humanitarna izložba radova koje su izradili djeca Udruge roditelja djece s posebnim potrebama „Cvitić“.
Udruga „Cvitić“ i Centar za kulturu Vela Luka već niz godina zajedno organiziraju razne humanitarne izložbe, a ovo je prva samostalna izložba članova Udruge na kojoj su se predstavili radovima izrađenim u različitim tehnikama od glinamola, mozaika, crteža, kolaža i drugog. Na izloženim radovima prisutni su motivi iz našeg lokalnog okruženja poput grožđa, maslina, cvijeća, brodova, zvonika, velolučkog grba s motivom golubice itd.
Evidentno je da članovi udruge „Cvitić“ aktivno sudjeluju u životu zajednice, a iz izloženih radova iščitava se dječja maštovitost, predanost, sklad i radost življenja. Izložba je organizirana povodom Majčinog dana i Međunarodnog dana muzeja, a prilikom otvorenja izložbe voditeljica galerije viša kustosica Rada Dragojević Ćosović istaknula je važnost majčinske uloge u životu i odgoju pojedinca te utjecaj Udruge „Cvitić“ na senzibiliziranje lokalne zajednice i podizanja nivoa svijesti o potrebama ljudi i djece koji su drugačiji od većine. Prilikom otvorenja izložbe posjetiteljima se obratio ravnatelj Centra za kulturu dr. sc. Dinko Radić koji je također naglasio humani karakter Udruge i važnost uključivanja njenih članova u svakodnevni život mjesta, a predsjednica Udruge gđa. Jasna Žuvela se zahvalila svima na suradnji, posebno djelatnici Udruge prof. Jeleni Padovan koja je osmislila i organizirala izložbu.
Prije formalnog otvorenja izložbe članovi Udruge su uz glazbenu pratnju Danka Šeparovića zapjevali dvije pjesme i svojim nastupom oduševili posjetitelje. Izložbu je otvorio član Udruge Ivo Dragojević.
Izložba ostaje otovrena do 29. 05. 2017.
Veselimo se Vašem dolasku!
CZK