Načelnik Općine Tonko Gugić Bakan je u siječnju mjesecu ove godine uputio HRVATSKIM VODAMA u Zagrebu pismo namjere kojim je zatražio uvrštenje projekta Vodoopskrbe i odvodnje u Veloj Luci u prioritetne projekte za sufinanciranje izrade nedostajuće dokumentacije putem sredstava EU fondova. Uz načelnika Općine pismo su u znak prihvaćanja i spremnosti sudjelovanja u ovom projektu supotpisali predstavnici komunalnih društava Komunalac d.o.o. iz Vele Luke i Vodovod Blato d.o.o. iz Blata.
Slijedom inicijative Općinskog načelnika, Generalni direktor HRVATSKIH VODA Zagreb mr. Ivica Plišić je u travnju mjesecu donio Odluku o osnivanju i imenovanju članova projektnog tima za pripremu projekta Vela Luka sufinanciranog sredstvima EU. U Projektni tim su imenovani:
ispred HRVATSKIH VODA: Ivan Čarija, kao voditelj tima, Ivica Popović, Petar Peroš i Vedran Žabka, ispred Općine Vela Luka: načelnik Tonko Gugić i Darko Franulović, te predstavnici komunalnih društava: Ruška Gavranić i Denis Andreis.