Subotnje jutro nas je dočekalo oblačno, ali srećom kiša nije pala, pa su velolučani imali prilike ispred osnovne škole posjetiti nekoliiko štandova humanitarnog karaktera. U jutranjim satima su ispred osnovne škole postavljeni štandovi Udruge za zaštitu životinja Vela Luka, udruge Cvitić i Foruma žena Vela Luka.
Udruga za zaštitu životinja Vela Luka je pored svog štanda postavila i pano putem kojeg su se velolučani mogli informirati o dosadašnjem radu udruge kroz brojne fotografije i tekstove, Udruga još ne postoji ni pune dvije godine, a već su svojim radom mnogo napravili za napuštene životinje sklanjajući ih s ceste i neumorno tražeći udomitelje. Ovaj štand su postavili povodom dana Napuštenih životinja koji se obilježava svake godine 4. travnja. Uz informacije o radu udruge koje su mogli dobiti svi zainteresirani, na štandu su se prodavale različite slastice, te ste kupnjom istih mogli pomoći radu udruge.
Udruga djece s posebnim potrebama ''Cvitić'' iz Vele Luke je na svom štandu povodom Uskrsa izložila prigodne uskršnje ukrase ručno rađene i prave domaće sirnice kojima mnogi nisu mogli odoliti. Ovaj raznolik i šareni štand je svakako privukao pažnju onih najmađi. Sav prihod od kupnje ukrasa i sirnica namjenjen je radu udruge ''Cvitić''.
Forum žena Vele Luke se pridružio akciji koja se već 5. godinu za redom održava na razini cijele Hrvatske u organizaciji Foruma žena SDP-a Hrvatske kojojm žele pomoći radu Zaklade Ana Rukavina. Akcijom pod nazivom ''Omiljeni cvijet Ane Rukavine'', prodaju se Tulipani - omiljeni cvijet Ane Rukavine, te se cjelokupni prihod od prodaje tulipana donira Zakladi. Forum žena Vele Luke je ovom priliko prikupio 3280,00 kn.
(izvor: www.velalukaonline.com, fotografije: Anđela Šćepanović)