Folklorno društvo "Kumpanija" je od 23. do 25. studenog na poziv Hrvatskog kulturnog društva "Napredak" podružnica Kreševo i Općine Kreševo gostovalo u općinama Kreševo i Fojnica u središnjoj Bosni i Hercegovini. Na oba koncerta F.D. Kumpanija predstavilo se sa svojom mješovitom klapom i plesom od boja. Na kraju se plesao tanac. Mješovita klapa nastupila je sa nekoliko pjesama i poslije sv. misa u nedjelju i ponedjeljak u franjevačkom samostanu sv. Katarine čiji se blagdan proslavio 25. studenog. Nastupili su i u franjevačkom samostanu Duha Svetoga u Fojnici. Svaki nastup bio je popraćen ovacijama i pljeskom. I nakon nastupa ljudi su prilazili, čestitali i zahvaljivali se. Duh hrvatskog naroda u Bosni živi i traje, a mi smo im našim nastupom dali potporu da ustraju na tom putu.
Naši domaćini potrudili su se da nam boravak učine što ugodnijim tako da je svaki trenutak bio isplaniran za razgledavanje i druženje. U nedjelju smo na nekoliko sati bili u Sarajevu. Prema narodnoj poslovici "Sveta Kata, snijeg na vrata", u ponedjeljak nas je iz Kreševa ispratio snijeg.
Članovi društva zahvaljuju se Tihomiru Miličeviću koji je bio inicijator i realizator ovog putovanja.
F.D. Kumpanija
TV KISS KISELJAK