U petak, 16.7. održan je 20-ti glavni godišnji javni nastup Folklornog društva Kumpanija kojim je ujedno proslavljena i 20-godišnjica obnavljanja veloluške Kumpanije.
Bila je to prigoda da se pokažu svi odjeli društva. Mali mafrinaši otplesali su pokladne tance, mlada skupina Mafrine plesala je šega-šega, a stariji najdražu Mafrinu.
Naša klapa upotpunila je nastup starim luškim pjesmama. Kraj programa, kao i uvijek pripao je "plesu od boja" i tancu.
Kumpanija je i ovim nastupom pokazala kako se njeguju stari plesovi i pjesma našeg kraja, a mladi plesači su zalog da će tako biti i dalje.
FD Kumpanija
Foto: Anđela Šćepanović