Na Badnjak, 24.12.2015.g. se na novouređenom trgu u centru Vele Luke održala zabava sa besplatnim bakalarom, pršuratama i vinom. Događaj su posjetili brojni Velolučani koji su u dobrom raspoloženju i radosnoj atmosferi uz pjesmu došli po porciju bakalara. Porcije su bile obilne, volonteri nasmijani, te je druženje potrajalo od 10:00 do 13:00 na oduševljenje svih.
Organizator događanja bila je Zajednica žena Katarina Zrinski Vela Luka. Sponzor bakalara je županijska organizacija HDZ-a Dubrovačko-neretvanske županije, sponzor krumpira "Agrodoro", kruh je donirala pekara "Škanjata, a vino Dragiša Barčot Čangarija. TZ Vela Luka kupila je potreban pribor. Bakalar je skuhao Neno Franulović u konobi "Davorin". Članice "Lige protiv raka" frigale su pršurate i od dobrovoljnih priloga prikupile 2000 kn.
Zajednica žena Katarina Zrinski svojim je zalaganjem unijela Božićno svijetlo u ove blagdane i onima koji su u nemogućnosti priuštili sebi Badnjak kakvog svi zaslužujemo. Također se na ovaj način želi potaknuti njegovanje i očuvanje tradicije naših starih običaja. Zahvaljujemo se sponzorima i svim volonterima koji su sudjelovali u ovom događanju i omogućili nam da se uspješno realizira.