Folklorno društvo "Kumpanija" Vela Luka gostovalo je prošlog vikenda u Kiseljaku i Kreševu (BiH). U Kiseljaku smo nastupili u sportskoj dvorani njihove srednje škole. Predstavili smo se plesovima "Šega-šega" i "Mafrina", plesom od boja - kumpanijom, te na kraju tancom.
U Kreševu smo prisustvovali nedjeljnoj svetoj misi i nakon toga nastupili na ljetnoj pozornici u centru grada.
Ovo je drugi posjet FD Kumpanija Hrvatima u ovom dijelu Bosne i Hercegovine i nastavak dobrih odnosa sa HKD "Napredak". Susret je organizirao Tihomir Miličević, rodom iz Kreševa, a već dugi niz godina velolučki zet i naš dragi mještanin.
Hrvati iz Bosne i Hercegovine trude se uvelike očuvati svoj identitet na ovim prostorima. Nadamo se da smo im svojim posjetom u tome pomogli.
(za www.velaluka.hr Tatjana Vučetić, FD Kumpanija)