Povodom Dana općine Vela Luka i blagdana sv. Josipa, a u organizaciji „Velolučkog pučkog teatra“, kao nakladnika, sinoć je u dvorani hotela Jadran, pred više od sto posjetitelja, predstavljena knjiga prof. Tonka Barčota „VIŠE OD STOLJEĆA – dramski amaterizam u Veloj Luci 1911 – 2015.“
O knjizi je opširno i nadahnuto govorio dr.sc. Franko Oreb, recezent knjige, kao i sam autor prof. Tonko Barčot. Prisutnima se obratio i gosp. Tomislav Bačić, izaslanik Hrvatskog sabora kulture i Zajednice KUU Dubrovačko-neretvanske županije.
„Velolučki pučki teatar“ je udruga koja nastavlja tradicije organiziranog dramskog amaterizma u mjestu, a svojim dosadašnjim vrlo uspješnim nastupima u Veloj Luci i drugim općinama i gradovima, uveliko doprinosi razvoju i očuvanju tradicije velolučkog dramskog amaterizma, te promicanju kulturno umjetničkog amaterizma i izvan Vele Luke. Ova knjiga napisana je s namjerom da se prikaže kontinuitet od 105 godina rada dramskih amatera Vele Luke, od samih početaka do danas, rekao je Tonči Surjan, predsjednik Velolučkog pučkog teatra.
Tijekom predstavljanja knjige priređen je raznolik kulturno zabavni program u kojem su sudjelovali glumci Velolučkog pučkog teatra, mješovita klapa FD Kumpanija i učenica Osnovne škole Luca Barčot. Prikazan je i kraći video zapis i fotografije iz povijest dramskog amaterizma. Knjiga je uz financijsku pomoć općine Vela Luka tiskana u 300 primjeraka. Nakon službenog dijela priređen je prigodni domjenak uz glazbeni nastup grupe mužikanata „Evergrin“.
Izvor: Radio Val
Foto: Anđela Šćepanović