U subotu 16. svibnja organiziran je izlet dobrovoljnih darivatelja krvi i volontera u Vid kraj Metkovića. Svrha izleta je bila druženje u čast svim darivateljima i volonterima sa područja Dubrovačko - neretvanske županije.
Na izlet smo krenuli u 5:30 sa busom iz Vela Luke, na putu do trajektnog pristaništa Dominče, ukrcali smo sve polaznike iz Korčule. Krenuvši oko 7:20 iz Orebića zaputili smo se ravno u Vid gdje smo posjetili arheološki muzej Narona. Potom smo sa trupicama, uz safari vožnju po Neretvi, otišli na ručak u restoran Adria. Za vrijeme ručka razmijenili smo iskustva sa ostalim dobrovoljnim darivateljima iz županije, a druženje smo nastavili uz živu muziku i igre. U 16:30 zaputili smo se kući i time završili naš izlet u Metković.
Ovim putem se zahvaljujemo svim darivateljima i volonterima koji su sa nama podijelili radost ovog prekrasnog izleta te svima onima koji su nam pomogli isti i ostvariti. Veselimo se budućim zajedničkim izletima!
(GD Crvenog križa Korčula)