Točno u podne, 1. siječnja 2014.g., svečano je podignuta zastava Republike Hrvatske na jarbolu na vrhu Pinskog rata, uz prigodni prasak (eksploziju). Ovim podsjećanjem na partizansku akciju u II. svjetskom ratu Velolučani tradicionalno proslavljaju ulazak u Novu godinu.
Ova je tradicija obuhvaćena Protokolom Općine Vela Luka.
Također i Narodna glazba Vele Luke je kao i inače popratila ovaj protokol, a okupljeni mještani su čestitali jedni drugima Novu godinu.