U organizaciji Srednje škole Vela Luka, prošlog petka, 31. ožujka održan je prvi put u Veloj Luci Dan karijera.
U prostorijama hotela Korkyra, s početkom u 10 sati, svi potencijalni radnici, zaposleni, samozaposleni, nezaposleni, učenici i studenti, imali su priliku za neposredan kontakt s poslodavcima.
Organizirane su panel diskusije s aktualnim temama sa tržišta rada koje uključuju i potrebne vještine radi lakšeg i bržeg zapošljavanja..
Izlagači su bili mnogobrojni uvaženi gosti ; gđa. Nikolina Trojanović iz Hrvatske gospodarske komore, gđa. Helena Brčić iz regionalne razvojne agencije DUNEA, gosp. Nikša Kalafatović iz Obrtničke komore DNŽ, gosp. Mario Lozica HZZ Korčula, Doc.Dr.Sc. Ivana Bilić s Ekonomskog fakulteta iz Splita.
Posebna pažnja je posvećena primjerima dobre prakse, gdje su izlagači zainteresiranima opisali vlastite životne putove koji su ih odveli od ideja do realizacija istih, to jest do uspjeha .Panelisti su bili ; Marko Padovan -“Tim bolje“ , Marija Žuvela- Uljara Fanito, Jerko Andrijić –Radež , Marijan Kegalj, Electronic Security International Youth Chamber, Split
Nakon prvog dijela koji je bio posvećen panel diskusijama, slijedila su izlaganja poslodavaca na štandovima, gdje su zainteresirani, učenici, studenti i nezaposleni bili upućeni na mogućnosti zaposlenja i na kadrove za koje će biti potrebe u budućnosti.
Ovim putem pozivamo Srednja škola Vela Luka zahvaljuje svim sudionicima i gostima na pokazanom interesu za ovaj projekt naše škole , za koji se nadamo da će postati tradicionalan.
(izvor: http://ss-vela-luka.skole.hr/)