U skladu sa Pravilnikom o protokolu Općine Vela Luka, povodom Dana antifašističke borbe (22. lipnja), predstavnici Općine Vela Luka su danas u srijedu 21. lipnja, u jutarnjim satima, položili vijence ispred Spomenika palim borcima u Centru mjesta i ispred spomen-obilježja (piramide) antifašističkim borcima na mjesnom groblju.
Svečani protokol su predvodili općinska načelnica Katarina Bikić i predsjednik općinskog vijeća Zoran Manestar, zamjenik općinske načelnice Dragiša Barčot i predsjednica OO HSS-a Željka Gugić.