Međunarodni praznik rada, 1.svibnja simbol je borbe za radnička prava i izraz radničke solidarnosti. Ovogodišnji praznik rada nažalost ponovno obilježavamo u posebnim i drugačijim okolnostima zbog pandemije koronavirusa, ali razmišljanje o radu i položaju radnika ozbiljnije je nego ikada , ne iz populističkih već egzistencijalnih razloga.
U današnjem vremenu, punom izazova potrebno je očuvati zajedništvo, razumijevanje i solidarnost jer jedino tako možemo ostvariti bolje sutra, u kojem će svaki radnik od svojeg rada moći živjeti životom koji je dostojan čovjeka.
Držeći se mjera zaštite od širenja epidemije koronavirusa, čestitamo Vam 1.svibnja, Međunarodni praznik rada.
Načelnica
Katarina Gugić
Zamjenik načelnice
Dragiša Barčot