„Drage Luške i Lučani,
ovaj naš veliki dan ni ove godine nismo mogli proslaviti zajedno, kako mi to već znamo uz pjesmu i ples, okupljanje kulturnjaka, sportaša, vjernika u većem broju, a sve u čast naše Luke. No, usprkos svim ograničenjima i opasnosti koja nas i dalje okružuje, u Luci se ipak osjeća posebna atmosfera i ničim se to ne da izbrisati. Imamo tu sreću što se naš blagdan poklapa s početkom proljeća, a to doba godine usprkos svim ovim teškoćama i izazovima vraća optimizam i daje snagu za novi početak.
Ova prošla godina, bila je po mnogočemu neobična i drukčija. No, nije nas ostavila zatečenima i nismo zastali. Dapače, trudili smo se još i više.
Želimo svima vama zahvaliti što ste u svojim mogućnostima, entuzijazmom i dobrom voljom dali doprinos protekle godine da nam Luka bude uređenija, uspješnija i prepoznatljivija. Svjesni smo da nas na tom planu čeka još puno posla, ali znamo i da nas na tom putu ništa neće moći spriječiti.
Drage Luške i Lučani, sretan Vam blagdan sv. Josipa i Dan naše Vele Luke!“
Načelnica
Katarina Gugić
Predsjednik Općinskog vijeća
Zoran Manestar