Došašće ili advent je razdoblje u crkvenoj liturgijskoj godini, vrijeme pripreme za blagdan Božića. U došašću, izrađuje se i stavlja na stol adventski vijenac s četiri svijeće. Simboliziraju četiri nedjelje adventa.
U Veloj Luci je veliki adventski vijenac postavljen na trgu pored hotela "Korkyra". Na vijencu je zapaljena prva svijeća uz prigodnu molitvu i blagoslov velolučkog župnika don Ante Burića, a dječji crkveni zbor župe sv. Josipa otpjevao je nekoliko pjesama. Vijenac su osmislile i izradile članice zajednice žena "Katarina Zrinski" OO HDZ-a, uz pomoć sponzora i donatora.
U nadsvođenom dijelu restorana hotela "Korkyra" održan je Božićni sajam na kojemu su udruge Liga protiv raka - ogranak Vela Luka, udruga roditelja djece s posebnim potrebama "Cvitić", dječji vrtić "Radost" i Narodna knjižnica "Šime Vučetić" prodavali božićne ukrase i čestitke. Prikupljeni prilozi namjenjeni su radu ovih udruga i ustanova.
Događanja će se nastaviti u sve adventske nedjelje. Svake nedjelje očekuju se novi izvođači: Narodna glazba, klapa Vela Luka-Proizd i crkveni zbor don Ivo Oreb.
Pokrovitelj događanja je Turistička zajednica Općine Vela Luka, a organizatori zajednica žena "Katarina Zrinski" OO HDZ-a i župa sv. Josipa.