I ove godine Badnji dan mještani Vele Luke obilježili su druženjem uz tradicionalnu gastro deliciju-bakalar, koju je za ovu prigodu drugu godinu za redom pripremilo Udruženje obrtnika iz Vele Luke. S obzirom na to da je „Žardin“ ovog Adventa postao centar blagdansko - novogodišnjih zbivanja, upravo je park bio lokacija održavanja i ovog događaja gdje su se besplatno podijelile brojne porcije ovog specijaliteta, a sve se „zalilo“ čašicom dobrog vina. Osim mirisa bakalara parkom se širio i miris pršurata koje su i za ovu prigodu pripremile članice Lige protiv raka. Novo uređenje parka i pretvaranje u središte okupljanja pokazao se kao pun pogodak a ugodna druženja u „Žardinu“ nastavit će se i na drugim događajima organiziranim u sklopu Adventa.