Održano je 16. Tradicionalno atletsko natjecanje Srednje škole Vela Luka u atletici povodom dana Općine Vela Luka. Natjecanje se održalo na potezu od trajektnog pristaništa do Inglezovog mosta. Na natjecanju je sudjelovalo 33 učenica i učenika naše škole u 4 discipline. Djevojke su se natjecale u trčanju na 100, 400 i 800 metara, dok su se mladići natjecali u trčanju na 100, 400 i 1000 metara.
Rezultati su sljedeći:
I 100 m djevojke
1. Lara Barčot (14:45 )
2. Ana Padovan (15:09 )
3. Ela Šeparović (15:15 )
II 100 m mladići
1. Šime Borovina (12:32 )
2. Marko Tabain (12:76 )
3. Marko Mušić (12:78 )
III 400 m djevojke
1. Josipa Jurković (1:09:38)
2. Lucija Maričić (1:18:35)
3. Lara Franulović (1:21:20)
IV 400 m mladići
1. Ivan Žuvela (57:17)
2. Goran Rubeša (59:26)
3. Nikola Surjan (1:01:67)
V 800 m djevojke
1. Eva Bačić, Ivana Jurković (03:43:43)
VI 1000 m mladići
1. Ivan Šeparović (02:55:10)
2. Marko Andreis (02:58:41)
3. Marin Žuvela (3:00:58)
Na kraju natjecanja profesor Tino Dragojević je održao kratki prigodni govor te su podijeljene medalje. Curama je podijelio medalje profesor Tino, a mladićima ravnateljica Ofelija Dragojević. Osim medalja pobjednicima, svi natjecatelji su dobili opravdanje jednog neopravdanog izostanka, što je neke više razveselilo od same medalje.
Srednja škola se zahvaljuje svim natjecateljima i nada se da će dogodine sudjelovati u ovolikom broju te poziva sve zainteresirane na finale malonogometnog turnira, koje će se održati u petak s početkom od 14.00.h.