Rock classic koncert violončelistice Ane Rucner održan je u petak na prepunoj pijaci ispred crkve sv. Josipa. Anina ljetna turneja koja je započela u Njivicama na Krku završila je sinoć upravo u Veloj Luci. Ana je kao i uvijek dala svu sebe. Virtuozan, dinamičan i žestok spektakl prepun pozitivne energije naše svjetski poznate rock čelistice publika je prihvatila s velikim oduševljenjem.
Premda u njezinom slučaju koncertna sezona traje cijelu godinu, akademska glazbenica Rucner je nakon četvrtog po redu festivala “Ana u Dubrovniku”, održala koncerte u istarskom Novigradu, Sarajevu, Makarskoj, Šolti, Crnoj Gori, Bakru, Hvaru, Krku i Veloj Luci.
- Na ovogodišnjoj ljetnoj turneji mi je bilo jako lijepo, zadovoljna sam odzivom publike i komunikacijom koju smo ostvarili.
Drago mi je da je ove godine moj manager Nikola Mujdžić uspio organizirati ovu turneju po Hrvatskoj. Kad sve zbrojim najmanje sam ovdje. Bila je ovo prilika da se predstavim i sretna sam da sam proširila svoju publiku. Spremam se u Genevu gdje imam koncert u Victoria Hallu i u New York u kojem sviram u Carnegie Hallu priča Ana.
Za Velu Luku kaže da ima prekrasnu prirodu gdje se može provesti pravi odmor u nekoj kućici na osami. -Ovdje se jako lijepo osjećam, priroda je prekrasna. Cijela naša zemlja je lijepa. Kako je ovo zadnji koncert moje ljetne turneje, idem sa svojim sinom Darianom na odmor 4-5 dana. Moj sin živi tako sa mnom od prvog dana i to je sastavni dio našeg života. Sve moje slobodno vrijeme rezervirano je za njega. Darian je moja velika emotivna potpora. Sve više ga zanima moj posao. Ove godine je išao sa mnom na većinu mojih koncerata, a ponekad pomaže za miks pultom. Na jesen Darian kreće u 2. razred i tada samo red, rad i disciplina kaže Ana.
Nakon zasluženog odmora nastupat će sa bivšim suprugom Vladom Kalemberom na Etnofestu u Neumu.
-To me posebno veseli. U Neumu ćemo prvi puta izvesti našu zajedničku skladbu „Ljubio bih nemam koga“. Par dana kasnije u planu je snimanje spota za istu. Zatim opet nastup za nastupom, tako da sviram non stop. Sve stignem, nekako imam živi tempo, možda neuredan život u kojem nema rasporeda, ali ono što me drži je moj sin rekla je Rucner.
Anu je došao pozdraviti prijatelj novinar Hrvoje Belamarić s kojim se posljednji puta vidjela u svibnju upravo u Veloj Luci kada je svojim nastupom Hrvoju dala podršku prilikom donacije kombija za potrebe prijevoza pacijenata s invaliditetom SB Kalos.
-Svaki puta kada se sretnemo veselim se jer je Ana divna, pozitivna i humana mlada osoba rekao je Belamarić.
U razgovoru iza pozornice prije samog koncerta Ana je naglasila da se divi Hrvoju koji je uvijek nasmije a da nije došla u svibnju, vjerojatno koncerta u Veloj Luci ne bi bilo ističuči da je sve nekako povezano.
Velolučani su tako ove godine imali priliku dva puta slušati hrvatsku čelisticu svjetskog glasa - Anu Rucner.
Tekst i foto: Dina Cahun