U akciji uklanjanja i komunalnog zbrinjavanja otpadnih vozila u organizaciji Općine Vela Luka i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a koja se provodila 18. i 19. ožujka 2021. prikupljena su ukupno 72 otpadna vozila, od čega 49 cjelovitih vozila i 23 olupine.
Ovim putem zahvaljujemo se svim građanima koji su iskazali interes i sudjelovali u akciji te doprinojeli da naš okoliš i mjesto značajno očistimo od otpadnih vozila. Otpadna vozila privremeno deponirana u krugu reciklažnog dvorišta biti će odvezena tijekom ovog tjedna.
Kako interes građana i dalje postoji poziv za uklanjanje je i dalje otvoren te se pozivaju zainteresirani građani da se jave u Općinu Vela Luka komunalnom ili prometnom redarstvu radi dogovora pri realizaciji. Iskoristite priliku još ovaj tjedan, besplatno uklonite i zbrinite svoje otpadno vozilo (cjelovito ili ne cjelovito) uz dobivanje novčane naknade za svako predano vozilo. Učinimo svi skupa našu Luku ljepšom, oku ugodnijom sredinom za življenje i boravak nama i našim gostima, a otpadna vozila uklonimo i zbrinimo na ekološki i komunalno prihvatljiv način.
Tekst i foto: K.Gugić