Općina Vela Luka se uključila u akciju prikupljanja humanitarne pomoći za stanovnike područja stradalih u katastrofalnim poplavama.
Općinski načelnik Tonko Gugić Bakan i njegov zamjenik Zoran Manestar su posjetili aktiviste Crvenog križa i Foruma mladih koji prikupljaju humanitarnu pomoć u zgradi Zadružnog doma. Tom prigodom su u ime Općine donirali određenu količinu hrane i higijenskih potrepština.