Dana 05 i 09.06.2014 god. u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Korčula i aktiva Vela Luka održana je druga ovogodišnja akcija darivanja krvi u Veloj Luci za transfuzijsku službu OB Dubrovnik.
Akcija je održana u prostorijama hotela „ Korkyra“ gdje je ujedno bio pripremljen i zahvalni obrok za davaoce.
Pokrovitelj akcije bila je općina Vela Luka.
Posebnost ove akcije je što je trajala dva dana, jedan dan ujutro drugi popodne. Pristupilo je 83 davaoca od toga je darovalo krv njih 42 i 2 po prvi put .
Novi darivatelji su Ana Šeparović i Anito Mirošević.
Napustila nas je naša dragam i dugogodišnja aktivistkinja gospođa Marija Grdenić. Gospođa Marija je naša aktivistica od 1978 god., bila je predsjednica aktiva darivatelja krvi u tvornici Jadranka. Rijetko da je bila koja akcija a da ona nije bila na njoj, pomagala, animirala nove darivatelje krvi, bila u organizaciji svečanih dodjela priznanja, izleta. Napustila nas je iznenada, falit će nam neizmjerno, kao i svi naši dragi aktivisti, darivatelji krvi koji više nisu među nama.
Gradsko društvo Crvenog križa Korčula i aktiv Vela Luka