Dana 11.02.2014 god. u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Korčula i aktiva Vela Luka održana je prva ovogodišnja akcija darivanja krvi u Veloj Luci za transfuzijsku službu OB Dubrovnik.
Akcija je održana u prostorijama hotela „ Korkyra“ gdje je ujedno bio pripremljen zahvalni obrok za davaoce.
Pokrovitelj akcije bila je Općina Vela Luka.
Za samo pet sati krv je darovalo 45 darivatelja, pet po prvi put i ukupno je pristupilo njih 67. Darivatelji po prvi put su bili Pino Šeparović, Emil Trojanović, Leo Bačić, Marina Valentić i Nenad Maričić.
Ovoj akciji je pristupilo 22 maturanta SŠ Vela Luka, četvoro je darovalo krv što je za svaku pohvalu. Organizatori zahvaljuje darivateljima krvi, volonterima, maturantima na sudjelovanju i potpori ovoj akciji.