Dana 14.11.2013 god. u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Korčula i aktiva Vela Luka održana je treća ovogodišnja akcija darivanja krvi u Veloj Luci za transfuzijsku službu OB Dubrovnik.
Akcija je održana u prostorijama hotela „ Korkyra“ gdje je ujedno bio pripremljen zahvalni obrok za davaoce.
Pokrovitelj akcije bila je općina Vela Luka.
Posebnost i ove akcije je što je trajala samo pet sati a ne osam kao do sada. Pristupilo je 65 davaoca od toga je darovalo krv njih 51 i 3 po prvi put . Novi darivatelji su Mirjana Miličević, Toni Šćepanović i Damjan Marov.
U tri ovogodišnje akcije prikupljeno je 140, akcijama je pristupilo 184 darivatelja krvi i od toga je bilo 19 novih. Unatoč novoj reorganizaciji, gdje smo imali dvije akcije koje su trajale pet sati, prikupljeno je samo dvije doze manje nego u 2012 god.
Organizatori zahvaljuje darivateljima krvi, volonterima na sudjelovanju i potpori ovoj akciji.