Dana 8 i 9.06.2016 god. u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Korčula i aktiva Crvenog križa Vela Luka održan je drugi ciklus akcija darivanja krvi u Veloj Luci za transfuzijsku službu OB Dubrovnik.
Akcija je održana u prostorijama hotela „ Korkyra“ gdje je ujedno bio pripremljen zahvalni obrok za davaoce.
Pokrovitelj akcije bila je općina Vela Luka.
Donirano je 39 doza krvi, a prvi put su dali krv Rino Žuvela, Nenad Šeparović, Ivo Rubeša i Josip Jažo. Organizatori zahvaljuje darivateljima krvi, volonterima na sudjelovanju i potpori ovoj akciji.
(GD CK Korčula)