Blagdan Svetog Josipa i Dan općine Vela Luka obilježen je tradicionalno ponajprije svečanim euharistijskim slavljem i procesijom te potom 22. glavnim godišnjim javnim nastupom Folklornog društva Kumpanija.
Bila je to prigoda da se pokažu svi odjeli društva. Mali mafrinaši otplesali su pokladne tance, mlada skupina Mafrine plesala je "Šega-šegu", a stariji članovi otplesali su "Traškun" i "Mafrinu". Mješovita klapa FD Kumpanija upotpunila je nastup izvedbom starih luških pjesmama, a za kraj svečanosti izveden je "Ples od boja" i "Tanac".
Kumpanija je i ovim nastupom pokazala kako se njeguju stari plesovi i pjesme našeg mjesta, a mladi plesači su zalog da će se isto nastaviti i u budućnosti.
Dašak atmosfere donosimo u fotogaleriji.
Anđela Šćepanović
Tekst: Centar za kulturu Vela Luka