Polaznicima tečaja engleskog i talijanskog jezika su prošlog četvrtka u prostorijama Srednje škole Vela Luka dodijeljene diplome za polaganje završnog ispita.
Ukupno 18 polaznika je završilo ove tečajeve stranih jezika, koje je organizirala Udruga mladeži Vela Luka.
Mentorice su bile profesorice Natali Vlašić (talijanski jezik) i Kristina Oreb (engleski jezika).
Polaznici su usvojili opće znanje koje će im biti od koristi u komunikaciji sa stranim gostima (upoznavanje, gastronomska ponuda, razumijevanje na primarnoj osnovi, upute o kulturnim događajima).
Polaganje tečaja stranih jezika se pokazalo kao pametno ulaganje u sebe, budući da strani gosti na takav način stječu dojam domaće atmosfere, te se uvijek radije vraćaju na ljetovanje kod iznajmljivača sa kojim mogu ostvariti bolju komunikaciju.
Tečaj je organiziran u suradnji sa Udrugom mladeži Vela Luka, a ukoliko bude interesa u planu je i nastavak ovih edukacija na jesen.
(izvor:Udruga mladeži Vela Luka)